Kettős születésnap június 6-án

2014. június 11., címkék: máté jános, egyházzene, berkesi sándor

Többszázan vártuk nagy izgalommal a Kollégium udvarán, hogy elénekelhessük Berkesi Sándor születésnapján a „Megáldjon téged"-et..., majd utána – immár a Díszteremben – keze intésére szólalt meg többek között Kodály monumentális zsoltárfeldolgozása arról, aki a „Kősziklát tóvízzé teszi". Csaknem a jerikói falrengető eseményt éltük át, midőn régi és mai Kántus-tagok, barátok, tisztelők teológiai tanárokkal, lelkipásztorokkal, püspökökkel együtt harsogták a 114. zsoltárt: „A tenger ezt látván hátra álla."

Máté János emlékezete

2014. június 08., címkék: évfordulók, évforduló, máté jános

Nyolcvan éve született a neves orgonista, zeneszerző, kántor.